Proste zasady i widoczne efekty – poznaj trening Push Pull Legs

Push Pull Legs – proste zasady i dobre efekty

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się trening Push Pull Legs. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest nie tylko bardzo efektywny, ale posiada również proste zasady. Te kwestie czynią dla wielu osób wspomniany trening idealnym. Wypychanie, przyciąganie oraz ćwiczenia nóg – w takiej kolejności należy podejmować treningi. Takie rozplanowanie sprawia, że ryzyko kontuzji jest niewielkie. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce przed podjęciem treningu. W kolejnym akapicie znajdziesz więcej informacji na temat wspomnianej formy trenowania ciała.

Najważniejsze informacje

Zasady treningu są proste:

  • Pierwszy dzień, push trening – czyli wypychanie. W tym dniu należy skupić się na ćwiczeniach, które skupiają się na rozwoju klatki piersiowej, mięśni trójgłowych i naramiennych.
  • Dzień drugi, czyli Pull – ten dzień oznacza konieczność wykonywania ćwiczeń, służących rozwojowi mięśni grzbietu, barków a także mięśni dwugłowych ramion.
  • Trzeci dzień, czyli Legs – według nazwy, należy skupić się wówczas na treningu pośladków oraz mięśni łydek i ud.

Taka forma sprawia, że już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń zauważysz pozytywne efekty. Mięśnie będą wzmocnione, wygląd sylwetki wyraźnie poprawiony a wydolność organizmu na dużo lepszym poziomie.

Przykładowe treningi

Jeśli jesteś samoukiem i lubisz wyzwania, przykładowe plany treningowe Push Pull Legs możesz znaleźć na blogach, które są prowadzone przez pasjonatów tego rodzaju treningu. Jeśli natomiast wolisz ufać specjalistom, najlepszym sposobem okaże się skorzystanie z usług trenera personalnego. Dzięki doświadczeniu, wiedzy oraz kwalifikacjom, taka osoba ułoży najlepszy dla Ciebie trening Push Pull Legs. Ćwiczenia można dobrać w taki sposób, aby możliwe było trenowanie w domowych warunkach. Oczywiście przydadzą się sprzęt i pewne akcesoria, jednak wszystko można dostosować do swoich możliwości oraz potrzeb.