Rzęsy – jak wybierać sztuczne rzęsy?

Rzęsy. Każda z nas chciałaby mieć piękne, długie, gęste rzęsy. Jednak nie wszyscy mogą mieć takie wymarzone rzęsy naturalnie. Takim właśnie osobom na pomoc przychodzą sztuczne rzęsy, które możemy przykleić na specjalny klej w domu. Tylko jakie rzęsy wybrać, aby być zadowolonym z nowego spojrzenia?

Rzęsy jakie wybrać?

Mamy do wyboru dwa – a w praktyce trzy – rodzaje rzęs sztucznych, możliwych do zakupienia.

Pierwszym typem są rzęsy na pasku. Słynne są z niezwykłej łatwości w aplikacji, co sprawia, że większość zaczyna od klejenia takich rzęs. Wystarczą dosłownie trzy ruchy by mieć od razu piękniejsze, widoczniejsze i większe rzęsy.
Warto jednak sprawdzać, by ów pasek był przezroczysty. Jedną z głównych wad takich rzęs jest właśnie kolorowy – czarny zwykle – pasek, który później nawet po umiejętnym przyklejeniu przez specjalistkę pozostaje widoczny. Dlatego decydując się na rzęsy na pasku wybieraj te na przezroczystym.
Pamiętaj również, że większość takich modeli może wyglądać jak rzęsy laleczki lub być bardzo widoczne. Choć istnieją modele, które będą wyglądać naturalniej, albo tak zwane połówki.
Są to rzęsy na pasku, ale na znacznie krótszym pasku, przeznaczone na połowę oka. W ten sposób są one naturalniejsze, ale mimo wszystko nadal podkreślają wygląd oka.
Można kupić gotowe połówki lub zrobić je docinając całe rzęsy na pasku według swoich upodobań.

Druga opcja to kępki sztucznych rzęs. Jest to o wiele trudniejsza technika ponieważ tu kępkami uzupełniamy i modelujemy kształt naszego oka. Przyklejając kolejne kępki rzęs mamy co prawda możliwość dowolnego ułożenia ich, dzięki czemu wygląda to najbardziej naturalnie. Możemy dostosować kępki do naszego oka i nie mamy z góry narzuconego kształtu rzęs.
Jednak o wiele łatwiej źle coś przykleić, stworzyć nienaturalne rzęsy lub przesadzić z ilością doklejonych kępek.

Wedle upodobania

Możemy również wyróżnić wiele kształtów rzęs. Tu jednak trudno coś określić, gdyż nie ma z góry narzuconych typów. Zależnie od firmy, mogą mieć one różny kształt.
Dlatego pod tym względem sami musimy znaleźć rzęsy, które nam pasują, lub kilka modeli dopasowanych do danej stylizacji.

Pewne jest jednak to, że dla początkujących w dziedzinie przyklejania rzęs najlepsze będą te na przezroczystym pasku, ewentualnie połówki. Z doklejaniem kolnych kępek lepiej poczekać, aż poczujemy się pewniej.