Naturalne sposoby na piękne usta

Skóra ust jest wyjątkowo wrażliwa, delikatna i podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Zimą dodatkowo wiele osób zmaga się z występującymi pęknięciami i przesuszeniami naskórka. Choć w pielęgnacji ust można wykorzystywać drogeryjne produkty, warto sięgnąć do sprawdzonych, domowych sposobów pielęgnacji.

Jak naturalnie dbać o usta?

Do pielęgnacji ust wykorzystywać można wiele produktów, które występują w niemal każdej kuchni – oleje. Każdy z nich posiada właściwości ochronne, nawilżające i natłuszczające, jednak różnią się one zawartością witamin. Do pielęgnacji ust warto wybierać oleje neutralne, które nie posiadają drażliwego smaku lub zapachu. Sprawdzi się bezwonny olej słonecznikowy, który zawiera bardzo dużą ilość witaminy E, zwanej również “witaminą piękna”. Witamina E wspomaga proces regeneracji naskórka oraz zabezpiecza go przed uszkodzeniami. Jako odżywczy balsam na usta sprawdzi się olej kokosowy, który posiada stałą konsystencję, dzięki czemu doskonale ochroni naskórek przez działaniem mrozu.

Co jest dobre na popękane usta?

Jeśli zauważymy u siebie oznaki przesuszonej lub pękającej skóry ust, warto jak najszybciej zaaplikować odżywczą, nawilżającą maskę. Aby ją przygotować możemy zmieszać tłustą, oleistą masę (np. masło kakaowe lub orzechowe bądź olej kokosowy) z wybranymi olejkami, witaminami i innymi dodatkami. Taką masę należy nakładać dwa razy w tygodniu na skórę ust, która szybko odzyska dobrą kondycję. Codziennie należy również zabezpieczać usta przed szkodliwym działaniem mrozu – wystarczy przed wyjściem z domu nałożyć na nie cienką warstwę płynnego olejku. Raz w tygodniu warto zrobić naturalny peeling ust, który otrzymamy przez zmieszanie oliwy z cukrem. Peeling lekko wcieramy w usta, a następnie spłukujemy. Podczas tego zabiegu starty zostaje stary naskórek, a usta stają się miękkie i piękne. Pamiętajmy również, że przesuszone i pękające usta mogą być objawem niedoborów witamin lub zbyt małego nawodnienia organizmu, dlatego tak ważne jest zadbanie o zdrową dietę i dużą ilość wypijanych płynów.